Endüstriyel Söndürme Sistemleri (Askeri Sektör)

Ülkelerin askeri alanda yaptıkları yatırımlar, dev bütçelerle hazırlandığı için herhangi bir yangın anında askeri sektör, hem can hem de mal kaybı olarak telafi edilemez boyutlarda zarar görebilir. Üstelik devletlerin askeri olarak yaptıkları gizli çalışmalar da yangın anında tehlike altındadır. Bu yüzden bu sektörde şansa yer verilmemeli, uygun yangın söndürme sistemleri mutlaka bulundurulmalıdır.

Askeri sektör denince akla gelen tüm lojistik merkezler, cephanelikler, depolar, hangarlar, askeri uçak ve helikopter iniş-kalkış alanları ile tamir-bakım atölyeleri, gemiler, tersaneler, denizaltılar ve sabit silah sistemlerinin hepsi ülkelerin güvenliği için çok önemlidir. Doğal afetler ve yangınlara karşı gereken tüm tedbirlerin alınması gerekir.

Askeri sektörde yangında birden patlama ihtimali bulunan çok sayıda mühimmat olduğu için, üretilen en hassas yangın söndürme sistemlerinin kullanılması gerekir. Milyarlarca liralık yatırımların tehlikeye girmemesi için hiçbir detay atlanmadan, tüm yangın senaryoları sabotaj planları çerçevesinde gözden geçirilmelidir.

Kesinlikle usta mühendislik ürünleriyle korunması gereken askeri sektör, BM, NATO ve TSK yönetmeliklerine uyularak yangın müdahale çalışmalarını yönlendirmelidir. Tüm bakım, onarım ve testler profesyonel ekiplerce yapılmalıdır. Herhangi bir arızanın söz konusu bile olmaması gereken bir sektörde, atlanacak en küçük detay müthiş zararlar doğurabilir. O yüzden askeri alanda yapılacak yangın söndürme çalışmaları, üretimden montaja kadar tüm etüt çalışmalarını kapsamalıdır. Ancak bu şekilde hatasız oran yakalanabilir ve ülke menfaatleri de gözetilmiş olur.

İletişime Geç

Teklif İste

diyarbakır promosyon
diyarbakır web tasarım
diyarbakır seo
diyarbakır e-ticaret sitesi
diyarbakır reklam ve grafik
oyun hesapları
oyun haberleri
oyun bilgileri
bedava oyun
kredi nedir
kredi kartı nedir
KOSGEB
bankacılık haberleri
sağlık haberleri
sağlık konuları
astım hastalığı
hipertansiyon